Новини медицини. 26 грудня. Раніше вчені довели, що робота в нічну зміну підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, виразкової хвороби, ожиріння, а також депресивних станів.

Порушення режиму сну спричиняє цукровий діабет

Натомість нещодавно американські вчені провели дослідження, за результатами яких виявлено, що неправильний режим дня і нічні зміни також підвищують ризик захворювання на цукровий діабет другого типу.

Дослідження проводилося за участі близько 180 тисяч осіб. Серед них у людей, що працювали ночами протягом 1-2-х років, ризик розвитку цукрового діабету другого типу збільшився на 5%. Таким чином, працюючи в нічну зміну протягом 10-20 років, можна підвищити ризик захворювання на 40%, а понад 20 років – на 60%, пишуть в НоуХауМед.

Причина підвищеного ризику

Природний для організму стан в нічний час – це стан сну. І організм спить, навіть якщо ви не спите. Під час сну всі процеси в організмі, у тому числі й обмін речовин, відбуваються значно повільніше. Але якщо ви не спите всю ніч, ви обов’язково будете їсти. Вуглеводи, які потрапляють в організм, поповнюють запаси жирової тканини, і, як наслідок, розвивається цукровий діабет.

Як уберегтися від діабету, не втративши роботу

Єдиний варіант – правильне харчування. Варто харчуватися продуктами рослинного походження. Клітковина у їх складі нормалізує процеси травлення, а рослинні вуглеводи розщеплюються в організмі довше від тваринних, що означає, що набагато менше вуглеводів перетвориться в жирову тканину в організмі.

Міняйте роботу

Звичайно, якщо є така можливість. Нормалізація режиму сну і відпочинку знизить ризик діабету і серцево-судинних захворювань. Та й ви зможете повернутися до нормального для людини добового режиму.

Якщо є симптоми

Обов’язково зверніться у клініку за консультацією лікаря. Кваліфіковані спеціалісти проведуть відповідні діагностичні процедури (комп’ютерна діагностика організму) і порадять можливе немедикаментозне лікування.

За матеріалами НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.