Новини України. 1 грудня. Частка прихильників об’єднання України і Росії незначна – всього 16%.

Українці хочуть бути незалежними

Найбільше таких громадян живе на сході країни – 25%

Державну незалежність України підтримують 82,6% громадян. Про це свідчать результати опитування, проведеного в листопаді Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), повідомляє  ЛІГАБізнесІнформ.

Абсолютна більшість респондентів – 70% – вважають, що Україна і Росія повинні бути незалежними, але дружніми державами “з відкритими кордонами, без віз і митниць”. Значно менша частка (13%) опитаних виступають за візовий режим між Україною і Росією. Частка прихильників створення єдиної держави – всього 16%.

Не зміг визначитися зі своїми преференціями щодо відносин між Україною і Росією лише 1% опитаних.

Прагнення до незалежності демонструють усі регіони України: за дружбу з Росією без віз і митниць, але з власними суверенітетами в західному регіоні країни виступають 67% опитаних громадян, у центральному – 75%, у південному – 67%, у східному – 68%.

Найбільше прихильників об’єднання України і Росії живе на сході країни – 25%. На заході таких лише 3%, в центрі – 13%, на півдні – 23%.

“Всупереч економічним негараздам ​​і політичним кризам, які спіткали Україну за 20 років, прихильність її громадян до незалежності своєї держави збереглася й посилилася”, – зазначили експерти.

Опитування громадської думки було проведено КМІС 4-15 листопада. Методом інтерв’ю опитано 2037 респондентів у всіх областях України, Криму та у Києві за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує 3.3% для показників близьких до 50%, 2.8% – близьких до 25%, 2.0% – близьких до 10%, 1.4% – близьких до 5%.

Нагадаємо, 20 років тому, 1 грудня 1991 року на всеукраїнському референдумі 90,3% громадян, які взяли участь у голосуванні, підтримали рішення Верховної Ради про проголошення державної незалежності України. Оскільки участь у голосуванні на референдумі взяли 84,2% тих мешканців України, хто мав тоді право голосу, підтримку державної незалежності України в ході референдуму фактично дали 76% її дорослого населення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.