Огляд преси. 1 грудня. Кишенькові ґаджети коли-небудь зможуть діагностувати інфекції за допомогою надчутливих сенсорних екранів сьогоднішніх смартфонів.

Щоб дізнатися, яка хвороба, треба буде плюнути на екран смартфону

Багато хто вважає, що в майбутньому для того, щоб здати аналізи крові, слини чи сечі потрібно буде користуватися чіпами, розміром з невеликий пристрій USB, що називається чіп-лабораторія (lab-on-chip). Потрібно буде залишити краплю рідини на ньому і мікронаноси відправлять рідину до реагентів, які зроблять аналіз окремих молекул, розповідає видання New Scientist.

Водночас вчені  з Корейського інституту науки і передових технологій Хен Гю Пак і Бьюн Ен Вон вважають, що крапельку слини, сечі чи крові можна буде нанести на сенсорний екран для аналізу, після чого пристрій встановить, що у вас – харчове отруєння, ангіна або, наприклад , грип.

Сенсорний екран розроблено так, щоб відчувати електричний заряд, відомий як ємність. Чутливість сенсорних екранів повинна бути набагато вища, ніж та, яка необхідна, щоб відчувати дотик наших пальців, коли ми граємо або друкуємо повідомлення.

“Так як сенсорні екрани можуть відчувати найменший заряд, ми подумали, що вони могли б послужити високочутливими платформами для виявлення біомаркерів захворювань”, – відзначає Пак.

Вчені вже провели випробування своєї теорії, помістивши на екрани розміром з iPhone три зразки рідин з різним вмістом бактерії, що викликає хламідіоз, і пристрій зміг розрізнити їх ємність.

Технологія поки не здатна ідентифікувати різні патогени, але вчений вважає, що здатність екрана розрізняти концентрації є першим кроком на цьому шляху.

Пак також має намір розробити плівку, яка б приклеювалася до екрану для дотику з біомаркерами. Нікому не сподобається безпосереднє доторкання біоматеріалів зі своїм телефоном, каже він.

За матеріалами New Scientist

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.