Новини економіки. 30 грудня. Відомий американський економіст Джозеф Стігліц дав свій прогноз на 2012 рік.

Відомий американський економіст Джозеф Стігліц дав свій прогноз на 2012 рік

«Найпозитивніше, що можна сказати про 2011 рік: можливо, він був кращим, ніж буде 2012 рік», – зазначив Стігліц.

Економіст прогнозує, що економічні та політичні проблеми США і Європи, підхід до вирішення яких був абсолютно неправильним, в 2012 році продовжуватимуть загострюватися. Прогнози на наступний рік залежать від того, як поведуть себе політики.

«Європейські лідери не втомлюються повторювати, що свій обов’язок бачать в порятунку євро. Однак ті, хто міг би це зробити, нічого не роблять. Вони визнали, що ймовірність рецесії зростає і проблемні країни зони євро – без відновлення в них економічного підйому – утримати під контролем свої борги не зможуть. Однак для підтримки економічного зростання вони не зробили нічого. Вони виявилися втягнутими в так звану спіраль смерті», – суворий в своїх оцінках економіст.

Стігліц обіцяє, що година розплати, коли впаде євро або ж Європа зробить необхідні заходи, настане в 2012 році.

«У США в 2012 році виявляться перші справжні наслідки заходів економії. Наслідки ж іпотечної кризи, яка в 2008 році мало не підірвала самі основи фінансових ринків і проти якої по-справжньому так ніколи і не боролися, відчуваються досі: ціни на нерухомість продовжують знижуватися, росте число випадків примусового продажу будинків за борги і, як наслідок, посилення навантаження на американські домогосподарства», – дав свій прогноз для співвітчизників економіст.

Стігліц нарікає, що ніхто в політичних партіях США не хоче помітити того факту, що ремонт банківської системи виявився недостатнім для того, щоб вилікувати економіку. «Життєздатність докризової економіки США забезпечувалася роздутою бульбашкою на ринку нерухомості, яка привела до надмірного рівня споживання. Зворотного шляху туди немає», – підбиває підсумок експерт.

«Я сподіваюся, що прийдешні події спростують мої міркування і песимізм мій виявиться надмірним. Але боюся, що все може виявитися навіть ще гірше. Насправді 2012 може стати саме тим роком, коли експеримент з євро, який є піком 50-річного процесу економічної та політичної інтеграції в Європі, завершиться. Замість того щоб покласти край великій рецесії з усіма викликаними нею бідами, 2012 рік може сповістити про новий, ще більш страшний етап найглибшої за останні 75 років світової економічної кризи», – резюмує Стігліц.

За матеріалами Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.