Новини України. 30 грудня. Кращий подарунок для України міг би зробити президент Віктор Янукович, якщо б під всеукраїнську “йолку” поклав підписану спільно з президентом Євросоюзу угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі.

Анатолій Гриценко

Про це заявив голова партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко, передає Цензор.НЕТ.

На думку Гриценка, така угода відкрила б стратегічний шлях на багато десятиліть вперед поступового розвитку для 46 млн. українських громадян у напрямку впровадження європейських цінностей в нашій країні.

“Цей подарунок президент України заникав. Він цей шанс втратив, наробивши стільки грубих помилок і створивши стільки проблем, що європейці, які ще на початку року не сумнівалися в можливості підписання угоди з Україною, 19 грудня відмовилися навіть парафувати цей документ. Тобто погоджувати його текст на рівні керівників переговорних груп”, – зазначив депутат.

За його словами, при Януковичі очікувати серйозні успіхи для країни не доводиться, тому “Подарунки Україні ми робитимемо вже разом з вами”.

“Якщо говорити про стратегічний прорив у зовнішній і внутрішній політиці країни, то це відбудеться вже при іншому президентові”, – сказав голова “Громадянської позиції”.

Гриценко також відзначив три стратегічних завдання, які необхідно вирішити в 2012 році для того, щоб Україна не втратила шанс вийти на стійкий етап розвитку як європейська держава.

“Перше – зберегти, утримати державність і суверенітет, які крок за кроком здає чинна влада. Не дозволити Україні вийти за критичну межу втрати державності, не допустити остаточного переходу України до категорії failed states. Друге – не дозволити владі згортати демократичні принципи і вийти за критичну межу, за якою – страх. І третє – кардинально оновити політичну еліту країни, щоб задіяти “соціальні ліфти” і з понад 46 млн. наших громадян вивести на поверхню, на вищий державний рівень найбільш моральних, відповідальних і професійних”, – підкреслив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.