Новини світу. 29 грудня. Влада тихоокеанської острівної держави Самоа, розташованого в часовому поясі UTC -11 (різниця в 11 годин з нульовим поясом в Грінвічі), вирішила жити за австралійським часом.

Щоб перейти на новий час, доведеться пожертвувати 30 грудня

Для компенсації тимчасової різниці у двадцять чотири години, після півночі 29 грудня на Самоа настане відразу 31 грудня.

Зараз Самоа відстає на 21 годину від східної частини Австралії і на 23 години від Нової Зеландії, з якими острівна держава підтримує тісні торговельні зв’язки.

За словами прем’єр-міністра Самоа Туйлаепи Сайлеле Маліелегаоі (Tuilaepa Sailele Malielegaoi), через різницю з Австралією і Новою Зеландією майже на добу самоанці втрачали при співпраці з континентальними партнерами по два робочих дні на тиждень.

“Поки у нас п’ятниця, в Новій Зеландії вже субота, а коли у нас неділя і всі йдуть до церкви, в Сіднеї та Брісбені вже робочий день”, – пояснив самоанських прем’єр.

Після переходу на новий часовий пояс Самоа житиме на годину попереду Веллінгтона і на три – в порівнянні з Сіднеєм.

По часовому поясу UTC -11 самоанці почали жити 120 років тому, коли основні торговельні зв’язки підтримувалися з США і Європою. В останні роки уряд острівної держави поступово переходить на стандарти Австралії та Нової Зеландії. Так, з 2009 року країна перейшла з правостороннього на лівосторонній рух.

У найближчих планах самоанських уряду – змінити державний прапор, який став спадщиною колоніальної епохи. Яким чином зміниться прапор, не уточнюється.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.