Новини технологій. 24 грудня. Щороку діти по всьому світу з нетерпінням чекають появи Санта Клауса.

Санта Клаус
За Санта Клаусом можна стежити

Тепер вони зможуть прослідкувати за його переміщеннями за допомогою iPhone та сайтів Facebook, Google+, YouTube и Twitter.

Вперше за допомогою безкоштовних програм в Apple iTunes Store і Android market батьки та їх діти можуть використовувати свої смартфони для відліку часу, що залишився до моменту, коли Санта відправиться у подорож з Північного полюса, щоб привезти подарунки дітям по всьому світу.

Старт з Північного полюса оленячої упряжки Санти, завантаженої подарунками, очікується 24 грудня о 2:00 ранку за вашингтонським часом ( о 09:00 за Києвом).

Також простежити, як далеко завезли Санту його олені можна на сайті noradsanta.org. Інформація там надається англійською, німецькою, іспанською, італійською, французькою, португальською, китайською та японською мовами.

З 24 грудня на сторінці проекту також з’являтимуться відео з різних міст, які відвідає в цей день Санта Клаус.

Вже більше 50-ти років американські і канадські сили повітряної оборони використовують обладнання стеження NORAD. З його допомогою військові також відстежують подорож Санта Клауса і надають можливість в реальному часі дізнаватися його місце розташування.

Варто зазначити, що NORAD почав відслідковувати переміщення Санти з 1955 року, коли один з великих універмагів, розташований в штаті Колорадо, розмістив у газеті рекламу із закликом до дітей зателефонувати Санта Клаусу. Однак у телефонний номер, вказаний в оголошенні, закралася помилка, і замість Санти на дзвінки довелося відповідати оператору гарячої лінії континентального командування ППО (попередника NORAD).

Полковник Гаррі Шоуп, який в той момент перебував на чергуванні, виявився людиною з почуттям гумору і відповідав дітям, що він перевірить радар і розповість, де знаходиться Санта Клауса.

Відтоді проект “NORAD стежить за Сантою” став неймовірно популярним. Наразі сайт проекту в різдвяні дні відвідують мільйони дітей і дорослих з усього світу.

Як тільки Санта приземляється, відразу ж в роботу вступає мережа камер зовнішнього спостереження, яка передає зображення того, як Санта Клаус приносить подарунки.

У NORAD підрахували, що якщо б мова йшла про реальний час, то Санта мав би витрачати по дві-три десяті частки секунди на кожен будинок, який він має намір відвідати.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.