Новини України. 4 грудня. Молочну революцію на Буковині збираються здійснити за допомогою ста екзотичних корів, яких завезли з Німеччини.

Німецькі безрогі корівки

Ця порода відома не лише як молочна, а й як м’ясна.

Заїжджа худоба потребує відповідних умов і харчування, тож ферма сучасна і комп’ютеризована. А відтак доглядати за понад сотнею голів зможуть усього четверо людей.

До того ж іноземні корови позбавлені ріг. Їх відпилюють їм ще теличками, щоб не подерли одна одну.

Селяни вже оцінили нових мешканок. Кажуть, що вони більші й гарніші за місцевих, та й молока даватимуть більше.

Рекордні надої ця німецька команда має продемонструвати вже навесні. Нині тварини тільні, тож поки що звикатимуть до українського сіна після альпійської трави та обживатимуться на новому місці.

Умови, створені тут, місцевим корівкам і не снилися. Тепло, чисто, просторо. Замість підстилки – гумові килимки. А ще масаж, гребінці, кондиціонери, цілковита свобода пересування і комп’ютеризований процес доїння.

Ветеринарний лікар розповів, що були створені спеціальні програми, кожна корова матиме чіп, завдяки якому буде фіксуватися номер корови та кількість молока, яку вона дала.

Від кожної корови тут чекають 40-45 літрів молока на добу. Це принаймні утричі більше, ніж на звичайній фермі.

Щоправда, буковинські фермери впевнені, якщо європейські умови створити і для вітчизняних корів, молока та м’яса вони даватимуть не менше, ніж закордонні. Задля експерименту у єврокорівник поруч з німецькою чередою поселили з півсотні українських корівок.

Джерело ТСН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.