Новини здоров’я. 28 грудня. Перемикання уваги – відоме «болезаспокійливе».

музика- плеєр
Особливо ефективною є «музична анестезія» для пацієнтів, яким легко відволіктися

Тому не дивно, що музика допомагає людям, що зазнають болю. Особливо ефективною є «музична анестезія» для пацієнтів, яким легко відволіктися.

Вчені з університету Юти оцінювали потенційну можливість використовувати музику для відволікання уваги від больових відчуттів. Для цього вони запросили 143 волонтерів, яких просили прослуховувати музичні записи і знаходити в них незвичайні ноти. Під час завдань їх піддавали безпечним больовим відчуттям за допомогою електрошоку.

У результаті виявилося, що реакція центральної нервової системи на біль знижувалася, якщо волонтери були залучені до виконання музичних завдань. Музика притуплює больові відчуття, активуючи процеси, які «конкурують» з процесами, які беруть участь в обробці інформації про біль, шляхом стимуляції емоційних реакцій і активації когнітивного уваги.

Цікаво, що найбільш залученими в когнітивні процеси виявилися люди з найвищим рівнем тривожності з приводу больових відчуттів. Чим менше людина переживає з приводу болю, тим її важче відвернути від нього.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.