Новини технологій. 12 грудня. Днями стало відомо, що Apple програла судові процеси відразу декільком компаніям, включаючи Samsung (в Австралії).

Motorola виграла суд у Apple
Motorola виграла суд у Apple

Схоже на те, що агресивна політика корпорації Apple відносно компаній, чия продукція хоча б віддалено нагадує зовнішній вигляд ґаджетів Apple, перестала себе виправдовувати.  Тепер же «яблуневі» програють у судових процесах, ініціаторами яких є інші компанії. Наприклад, вчора Apple програла у суді Motorola Mobility.

Ця компанія (зараз все ще проводиться угода купівлі Motorola Mobility корпорацією Google) раніше подала в суд на Apple, зі скаргою на те, що Apple використовує в своїх пристроях одну з технологій Motorola, відмовляючись при цьому її ліцензувати. Використовуються ці технології в таких пристроях, як iPhone і iPad.

Зазначимо, що тут мова йде не про якісь схожі риси в дизайні. Ні, все складніше – Apple, як можна зрозуміти, використовує якусь технологію передачі даних GPRS, права на яку належать Motorola. Ця компанія дозволяє «колегам» використовувати дану технологію, але тільки на певних умовах, які й були порушені Apple. Тепер Motorola вимагає відшкодування збитків та внесення платежу за право роботи зі своєю технологією. Збитки ж доведеться відшкодовувати за 4 роки.

Суд ухвалив, що Motorola може з повною підставою вимагати видалення патентованих технологій з пристроїв противника. Ясна річ, Apple збирається подавати апеляцію, але тут у цієї компанії навряд чи вже щось «вигорить». Експерти вважають, що якщо конфлікт буде продовжуватися, то вже в наступному році Apple доведеться розбиратися в суді з Google, яка, як уже говорилося вище, зараз проводить операцію з придбання активів Motorola Mobility.

Джерело BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.