Новини України. 1 грудня. Чорнобильці відмовляються брати участь в офіційних державних заходах, присвячених Дню пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, який проходитиме в Україні 14 грудня.

Чорнобильці вшанують пам'ять колег на Майдані

“Чорнобильці не прийматимуть від них (влади) ні подяк, ні грамот, ні нагород, ні подарунків”, – сказав голова харківської обласної організації інвалідів “Союз Чорнобиль-Україна” Петро Прокопенко на засіданні опозиційного уряду в четвер.

Він підкреслив, що чорнобильці мають намір вшанувати пам’ять своїх товаришів, які загинули при ліквідації аварії, або померлих у результаті отриманого опромінення.

“І шанувати пам’ять цих ліквідаторів ми будемо в Києві на Майдані“, – пообіцяв Прокопенко.

На засіданні опозиційного уряду було прийнято постанову про соціальну політику в Україні, одним з пунктів якої уряду пропонується скасувати зміни в проекті закону про державний бюджет на 2012 рік у тих положеннях, які передбачають об’єднання 9 бюджетних програм, що стосуються соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи в одну бюджетну програму.

У цій же постанові опозиціонери мають намір вимагати від керівництва і більшості Верховної Ради в терміновому порядку створити тимчасову слідчу комісію з питань загибелі шахтаря-інваліда Геннадія Конопльова під час штурму владою наметового містечка чорнобильців у Донецьку і перешкоджання посадовими особами проведенню мирних акцій протестів громадян.

Джерело Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.