Новини здоров’я. 20 грудня. Вчені стверджують, що такі симптоми як кашель, свистяче дихання, млявість, безсоння у святковий період можуть бути викликані ялинкою, встановленою в домі.

подарунки, ялинка, різдво
Ялинка вдома може викликати алергію

Вчені з Медичного університету Апстейт у Нью-Йорку дійшли висновку, що новорічна ялинка може призвести до проблем зі здоров’ям під час святкового сезону.

Медики називають цей стан синдромом різдвяної ялинки. Як вони пояснюють, його спричиняє цвіль на деревах, спори якої при вдиханні призводять до проблем зі здоров’ям.

Експерти проводили дослідження протягом чотирьох тижнів у пік респіраторних захворювань: за два тижні до 25 грудня і два тижні після. Вони проаналізували зразки шматочків із 28 ялин, у тому числі їхньої кори й голок. У результаті з’ясувалося, що в 53 матеріалах була цвіль.

“70% видів цвілі можуть викликати свербіж носа, сльозотечу, кашель, задишку, біль у грудях, втому, безсоння, а також сприяють утворенню свища”, — стверджують дослідники.

Також деякі види цвілі можуть стати причиною розвитку хвороби легенів, аж до пневмонії та бронхіту. Цвіль росте на деревах природним шляхом, а в домашніх умовах, у теплі, поширюється дуже швидко, зазначають вчені.

Під час дослідження було також виявлено, що якщо ялинка виставлена в будинку протягом двох тижнів, то кількість спор, які переносяться повітрям, збільшується від 800 на 35 кубічних футів (0,99/кубометр) до 5000.

Керівник дослідження доктор Лоуренс Курландскі виявив чіткий зв’язок між хворобою і святковим періодом, коли в будинку ставлять ялинку.

“Щоб не стати жертвою синдрому різдвяної ялинки, рекомендую замінити дерево на штучне або, перш ніж принести в будинок натуральне, промити його водою і залишити сохнути. Відразу після свят ялинку слід винести з будинку, щоб знизити ймовірність розвитку захворювань”, — підсумував учений.

Джерело РБК 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.