Новини науки. 2 грудня. Лайка допомагає нам виражати сильні емоції і справлятися з напруженими ситуаціями, вважають вчені з США.

Лайка як ліки

Як показують дослідження, нецензурні вислови допомагають переносити гострий біль, діючи в якості знеболюючих засобів.

Нецензурна лайка може стати в нагоді як болезаспокійливий, однак лише тим, хто в житті рідко користується матом. Згідно з результатами нового дослідження, люди, які рідко лаються, здатні довше терпіти біль і дискомфорт, коли їм дозволяють виражати свої емоції за допомогою матюків, ніж ті, хто звик до мату в повсякденному житті.

Наприклад, волонтери, які не звикли до лайки, могли тримати руки в крижаній воді 140 секунд, лаючись при цьому, однак любителі приправити свою мову нецензурними словами витримували в тих же умовах лише 120 секунд.

Вчені вважають, що лайка допомагає більшості людей терпіти біль, викликаючи емоційну реакцію, що веде до «аналгезії в результаті стресу». Звичайна мова асоціюється з корою головного мозку в лівій півкулі, а лайливі слова активують більш глибокі частини мозку, пов’язані з емоціями.

«Якщо лайка використовувати в помірних дозах, вона може вважатися ефективним і доступним методом боротьби з болем в ситуаціях, коли немає можливості скористатися ліками. Однак якщо ви лаєтесь постійно, вам це не допоможе», – підсумовують експерти.

Джерело ЗдравоЕ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.