Новини світу. 23 грудня. Президент Білорусі Олександр Лукашенко не хотів би, щоб в історії його країни повторився такий важкий рік, як 2011-й.

Демократія буває різною
Лукашенко закликає жити за доходами

«Проте навіть добре, що Господь ударив нас по голові і сказав: “Не бешкетуйте, жити треба відповідно до доходів!”».

На прес-конференції в п’ятницю, 23 грудня, білоруський лідер зазначив, що рік був складним як з економічної, так і з політичної точок зору:

«Політичні проблеми – невизнання підсумків президентських виборів у Білорусі, інтриги Заходу, який намагався встановити у нас якийсь бажаний для себе режим».

Він додав, що «спочатку були непрості відносини і з Росією, але з багатьма проблемами ми впоралися. Нарікати треба на себе. Ми зрозуміли, де підкоригувати політику, на що звернути увагу, що треба робити, щоб не повторилося те, що відбувалося в 2011-му».

Причини кризи Лукашенко також пов’язав із залежністю від поставок російських енергоресурсів:

«Ми купуємо вуглеводневу сировину в однієї країни. У інших газ теж можна купувати, але в два рази дорожче. Ціни на сировину, матеріали та комплектуючі в цьому році були найдорожчими для нас за всю історію нашої країни».

«Наступного року буде легше, – переконаний Лукашенко. – Все інше, що залежало від нас, в економіці було непоганим. В економіці було краще, ніж у найкращі роки. Просто не вистачило нам грошей розрахуватися за сировину і матеріали».

За словами президента Білорусі, населення вивезло з країни більше 2 млрд дол. на закупівлю автомобілів, були певні «нахлести із зайвою грошовою масою».

«Ось і склалася ситуація, з якої ми зараз виповзаємо. Є надії на майбутній рік – ВВП плануємо на рівні 105-106%. Всі показники абсолютно забезпечені всім необхідним», – зазначив глава держави.

«Так і цього року голову попелом посипати не треба. У нас 107% ВВП, і лише деякі країни такий отримують. Причому не за рахунок енергоносіїв, а за рахунок рук і голови нашого народу. Тут нічого не припишеш і за рахунок цін на енергоносії на світових ринках не додаси», – резюмував Лукашенко.

Серед головних подій року, що минає Лукашенко назвав теракт в мінському метро 11 квітня, «який затьмарює все інше». У зовнішній політиці він відзначив «прорив у створенні інтеграційних утворень», очевидно, маючи на увазі створення Митного союзу.

Джерело РБК 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.