Новини України. 17 грудня. Лікарі вважають, що ніхто не мав права знімати екс-прем’єра України в камері Лук’янівського СІЗО без її згоди.

Той, хто зняв це відео повинен бути покараним

Голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції та іншим соціально-небезпечним хворобам Тетяна Александріна зазначила, що правилами біоетики передбачено узгодження таких дій з пацієнтом, повідомляє Сегодня.

«У нормативних документах пенітенціарної служби також зазначено, що ні підслідні, ні ув’язнені не можуть бути зняті ні на фотоапарат, ні на камеру, якщо вони не дали на це письмової згоди», – сказала лікар.

У свою чергу, керівник відділу лікування та діагностики туберкульозу Благодійного фонду Рената Ахметова «Розвиток України» Наталія Кожан зазначила, що в Україні діє законодавство, яким передбачена таємниця діагнозу і таємниця всіх маніпуляцій, які проводяться з пацієнтом, а також те, що без узгодження з пацієнтом не можна не тільки показувати його, а й розповідати кому-небудь про його стан.

Такої ж думки дотримується голова Громадської конституційного комітету, лікар Юрій Збітнєв.

«Тут перетинається ряд питань. Коли показали особисто Тимошенко, то порушили її особисті конституційні права, і вона може це оскаржити в судовому порядку за нанесення моральної шкоди», – сказав він.

Міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко заявив, що будь-який пацієнт має право на нерозголошення його діагнозу і на лікування. «Це я твердо знаю», – сказав він.

У той же час він уникнув відповіді на питання, чи мали право оприлюднити відео з Тимошенко в камері СІЗО. «Я сказав те, що я сказав», – додав міністр.

Нагадаємо, що 14 грудня в Інтернеті з’явилося відео, на якому показана камера Юлії Тимошенко в СІЗО.

15 грудня захисник Тимошенко Сергій Власенко заявив, що захист екс-прем’єра звернеться до правоохоронних органів з приводу законності підстав для зйомки в Лук’янівському СІЗО.

Захисник звернув увагу на те, що на викладеному в Інтернеті відео чітко видно, що Тимошенко неодноразово зверталася з проханням припинити відеозйомку, проте на це ніхто не звертав уваги. Він також назвав аморальним оприлюднення цього відео в ЗМІ.

16 грудня в Державній пенітенціарній службі України заявили, що відеозйомка в камері екс-прем’єра проводилася офіційно і без порушень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.