Новини здоров’я. 17 грудня. Любов до солодкого прискорює старіння шкіри, роблячи вас на вигляд старшими.

Любов до солодкого прискорює старіння шкіри, роблячи вас старшими на вигляд

До такого висновку прийшли співробітники медичного центру при Лейденському університеті (Нідерланди) та компанії Unilever.

Експеримент проводився за участю 569 добровольців у віці від 50 до 70 років, яких поділили на три групи відповідно до концентрації цукру в крові (низька, середня або висока) після прийому їжі.

Крім того, в поле зору дослідників потрапили 33 діабетика, у яких рівень цукру був ще вище. Потім у справу вступили 60 незалежних експертів: вони повинні були подивитися фотографії піддослідних і назвати їх вік.

І ось що вийшло: чим вище була концентрація цукру в крові в учасників, тим старшими вони виглядали.

Цей зв’язок зберігалася навіть з урахуванням таких факторів, як дійсний вік, куріння, пристрасть до сонячних ванн та індекс маси тіла. Найбільший розрив у передбачуваному віці (1 рік 7 місяців) був між власниками найнижчого рівня цукру в крові і діабетиками: середній вік перших становив, за оцінкою експертів, 59,6 року, а других – 61,2 року. Але навіть серед тих, хто не хворів на діабет, власники високої концентрації глюкози в крові здавалися на рік старше, ніж ті, у кого цукор був найнижчим.

В цілому кожні 0,18 грама глюкози на літр крові старили людину на п’ять місяців. Таким чином, все, що відбувається в організмі, відбивається на обличчі, підсумовують автори роботи.

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.