Новини здоров’я. 1 грудня. Люди, наділені творчими здібностями, шахраюють частіше, ніж їх менш креативні співгромадяни.

Творчі люди частіше за інших поводяться нечесно, зіткнувшись з етичною дилемою

Можливо, цей талант дозволяє їм більш раціонально підходити до вирішення проблем, вважають американські психологи.

«Творче мислення допомагає людям вирішувати складні завдання, проте ця властивість також підвищує шанси використання не зовсім етичних способів досягнення цілей», – пояснюють експерти з Гарвардського університету.

Вони провели п’ять експериментів з метою довести, що більш креативні люди схильні до шахрайства, якщо вважають, що мета виправдовує засоби. Для цього вони оцінили креативність та інтелект учасників, перш ніж давати їм завдання з можливістю обману.

У результаті виявилося, що найбільш творчо обдаровані люди були готові використовувати неетичні методи для досягнення кращих результатів. Між рівнем інтелекту і схильністю до нечесних дій зв’язку не виявилося.

«Нечесна поведінка та креативні здібності – це дві теми, про які так часто пишуть у популярній пресі. Проте до теперішнього моменту відношення між цими двома властивостями не вивчалося емпіричним шляхом. Результати нашої роботи показали, що творчі люди, або ті, хто працює в середовищі, стимулюючої творче мислення, частіше за інших поводяться нечесно, зіткнувшись з етичною дилемою», – підсумували автори дослідження.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.