Новини України. 27 грудня. Конституційний суд України визнав конституційним право уряду визначати порядок і розмір соціальних виплат залежно від наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду.

пенсія
КС дозволив Кабміну вирішувати розмір пенсій

Про це сказано в рішенні КСУ, яке було оприлюднене сьогодні, 27 грудня, повідомляє Цензор.НЕТ.

«Визнати таким, що відповідає Конституції Україні п.4 розд.4 заключних положень закону України про державний бюджет на 2011 рік», – сказав головуючий на засіданні КС суддя Анатолій Головін, зачитуючи текст рішення.

Цим пунктом встановлено порядок виплат соціальних пільг низці категорій населення, а саме – зокрема, право встановлювати порядок і розмір цих виплат відповідно до наявних ресурсів делеговано Кабмінет міністрів.

Нагадаємо, що конституційне подання до КС подав Пенсійний фонд. Він просив роз’яснити статті Конституції, які гарантують українцям право на соцзахист, достатній життєвий рівень, а також статті, що стосуються бюджетної системи та держбюджету країни, статей щодо українського правосуддя. Звернення ПФ пов’язано з неможливістю виплатити за рішеннями суддів підвищені пенсії «чорнобильцям» та іншим пенсіонерам-пільговикам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.