Новини науки. 17 грудня. Справжня сенсація для астрономів: комета пережила занурення в сонячну корону, позбувшись лише свого хвоста.

Комета Лавджоя відноситься до групи комет "сангрейзерів", які "дряпають Сонце"

Найяскравіша комета, яка з’являлася на небосхилі за останні 50 років, пережила близьке “побачення” з Сонцем.

Комета C/2011 W3 Lovejoy (Любов-радість), яка пронеслася повз Сонце в ніч з 15 на 16 грудня, на диво не згоріла в його короні, як передбачали астрономи, однак позбулася свого “хвоста”.

“Якимось чином вона пережила майже годинне занурення в сонячну корону, температура якої становить кілька мільйонів градусів, і з’явилася знову в полі зору коронографа LASCO (на борту SOHO) і SECCHI (апарати STEREO), майже такою ж яскравою як до цього! Єдина помітна втрата – хвіст“, – повідомили в дослідній лабораторії ВМС США, яка вивчає комети.

На знімках з сонячної обсерваторії SOHO видно, як комета пішла за диск Сонця. Потім інший орбітальний сонячний телескоп SDO зафіксував, як з-за горизонту світила з’являється яскрава голова комети, в той час як з іншого боку помітний зникаючий хвіст.

Поява комети після проходження перигелію стало справжньою сенсацією для астрономів: всі розрахунки показували, що зближення з Сонцем на відстань близько 150 тисяч кілометрів (удвічі менше відстані від Землі до Місяця) мало повністю випарувати комету, розмір ядра якої становив лише близько 100-200 метрів.

Комета Лавджоя відноситься до групи комет “сангрейзерів“, які “дряпають Сонце”, що була описана наприкінці 19-го століття німецьким астрономом Генріхом Крейцом.

За сучасними уявленнями, ці об’єкти – залишки зруйнованої близько 2 тисяч років тому гігантської комети. Щодня кілька таких комет пролітають біля Сонця і розпадаються, проте більшість з них невеликі й малопомітні.

ВІДЕО

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.