Новини світу. 20 грудня. Держсекретар США Хілларі Клінтон звинуватила пост-революційний Єгипет в побитті жінок під час заворушень і назвала такі дії “шокуючими” і “ганьбою” для країни.

Солдати Єгипту нещадно товчуть учасників протесту

Клінтон звинуватила лідерів та політиків Єгипту в поганому поводженні з жінками та допущені до нових заворушень з часу, коли після масштабних мітингів рік тому повалили режим Хосні Мубарака.

“Постійне збезчещення єгипетських жінок ганьбить революцію і країну та її армію. Така поведінка не заслуговує честі серед великих людей”, – сказала Хілларі Клінтон.

“Теперішні події в Єгипті є особливо тривожними і шокуючими, оскільки жінок і людей б’ють на тих самих вулицях, де вони ризикували життям заради революції кілька місяців тому”, – додала вона.

Згідно з останніми повідомленнями, внаслідок заворушень у Єгипті, які тривають вже третій день, загинуло 10 осіб і понад 500 поранено. Активісти розповідають, що більшість загинули внаслідок пострілів зі сторони правоохоронців.

Солдати б’ють людей палицями навіть після того, як вони впали на землю. Одне з відео зняте в суботу показує, як солдати б’ють жінку на землі, здираючи з неї одяг. Фото жінки у синьому бюстгальтері на площі Тахрір в Каїрі вже назвали символом нової революції.

ВІДЕО

Нагадаємо, заворушення в Єгипті почалися в п’ятницю, 16 грудня. В перший день загинуло 3 особи, зокрема внаслідок вогнепального поранення.

Вимога тих, хто вийшов на вулиці – тимчасова військова рада, яка керує країною після революції, має негайно передати владу. У відповідь військові застосовують силу. Армія і протестувальники кажуть, що з обох сторін діють провокатори.

Проте світова спільнота, зокрема ООН, США, Франція та міжнародні правозахисники критикують єгипетську армію за надмірно жорстокі дії.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.