Новини світу. 16 грудня. Парламент Ісландії в четвер ухвалив рішення офіційно визнати незалежність Палестини.

палестина, прапор
Це вже другий успіх Палестини

Про це пише ЛБ.

Ісландія стала першою європейською країною, яка пішла на цей крок. Тепер у мене є всі повноваження, щоб оголосити про формальне визнання цієї країни”, – пояснив міністр закордонних справ Оссур Скарфедіссон.

Згідно з рішенням парламенту, Рейк’явік визнав Палестину в кордонах, що існували до Шестиденної війни 1967 року – зі східним Єрусалимом і без єврейських поселень, зведених на Західному березі в наступні роки. У тій же резолюції депутати закликали ізраїльтян та палестинців не припиняти мирний діалог і шукати шляхи до врегулювання конфлікту на основі резолюцій ООН.

Подія стала вже другим дипломатичним успіхом палестинців за останні дні. Двома днями раніше над штаб-квартирою ЮНЕСКО в Парижі було піднято палестинський прапор, що стало офіційним підтвердженням повноцінного членства Палестини в цій організації. Як повідомлялося раніше, керівник Палестини Махмуд Аббас ще у вересні подав заявку на вступ до ООН як повноцінного і незалежної країни, однак відповідне рішення досі не прийнято через серйозної протидії з боку США, Ізраїлю і їх союзників.

У тому випадку, якщо Рада безпеки відхилить палестинську заявку, Аббас розраховує отримати визнання з боку Генеральної асамблея ООН, де жодна з країн не має право вето. Радянський Союз визнав незалежність Палестини ще в 1989 році. Росія, як правоприємниця СРСР, від цього рішення ніколи не відмовлялася.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.