Новини світу. 21 грудня. Прийнято вважати, що батьківщиною Санта-Клауса є Лапландія.

Прийнято вважати, що батьківщиною Санта-Клауса є Лапландія

Однак, як стверджують в Нью-йоркському історичному суспільстві, насправді цей казковий персонаж був… американцем.

“Незважаючи на популярну легенду про те, що” історичні корені “Санта-Клауса йдуть на Північний полюс, насправді він з’явився на світ в Нью-Йорку. Його вигадав у 1822 році, напередодні Різдва, викладач літератури Клемент Кларк Мур, який написав для своїх шістьох дітей віршовану казку.

Головним героєм казки став Святий Миколай – покровитель голландських поселенців в Нью-Йорку, який тоді називався Новий Амстердам”, – пояснюють в США. Згодом Святий Миколай “американізуватися”, перетворившись на Санта-Клауса.

У вірші Мура “одягнений в хутра з голови і до п’ят” і з перекинутим через плече мішком з іграшками Санта-Клаус з’являється в ніч перед Різдвом і спускається через димохід у будинок, щоб наповнити подарунками дитячі панчішки біля каміна. Санта – “кумедний товстун”, схожий на ельфа – роз’їжджає на упряжці з восьми оленів, а про його наближення свідчить “дзвінких копит перестук”.

Мур не збирався публікувати свій твір. Однак один з його друзів відніс текст вірша в газету невеликого американського містечка Трой в штаті Нью-Йорк, яка і надрукувала його напередодні Різдва 1823 року. Вірш тут же розлетівся по всій країні, і Санта-Клаус став відомий мільйонам американців.

Подальшої популяризації образу Санти сприяла серія політичних карикатур і веселих малюнків для дітей, виконаних знаменитим американським художником Томасом Настом для видання “Харпер уїклі” починаючи з 1863 року. У своїх малюнках Наст докладно живописав побут Санти. Приміром, він вперше згадав, що Санта живе на Північному полюсі і веде спеціальну книгу, куди записує вчинки хороших і поганих дітей.

У 1931 році компанія “Кока-кола” запустила рекламну кампанію, в якій представила дещо модернізований образ Санти, розроблений художником з Чикаго Хеддоном Сандбломом, зобразивши його в червоно-білих кольорах компанії.

Щоб краще дізнатися історію виникнення і трансформації образу Санти, всі бажаючі можуть до 8 січня 2012 року відвідає виставку “Це сталося тут: Винахід Санта-Клауса” у Центрі вивчення американської культури Нью-йоркського історичного товариства. Там, зокрема, представлена ​​рукописна копія вірша Мура, яка датується 1862-м роком, а також малюнки Наста для “Харпер уїклі”.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.