Новини здоров’я. 28 грудня. Пацієнт іспанських хірургів, котрий переніс першу в світі трансплантацію обох ніг, почав ходити.

Педро Кавадас-Родрігез - один з провідних світових фахівців у галузі реконструктивної хірургії

Чоловік двадцяти з гаком років, ім’я якого не називається з міркувань конфіденційності, позбувся обох ніг в результаті травми.

Через характер ушкоджень йому було неможливо підібрати функціональні протези, тому було вирішено провести йому пересадку обох ніг від мертвого донора.

Операція була виконана 10 липня 2011 року. У проведенні складного втручання, що тривало більше 10 годин, взяли участь 50 лікарів з Лікарні Ла Фе у Валенсії.

Після тривалої відновлювальної терапії та реабілітації пацієнт зробив перші кроки в плавальному басейні реабілітаційного відділення клініки. Таким чином, експериментальна операція виявилася успішною.

Як повідомив лікуючий лікар чоловіка, один з провідних світових фахівців у галузі реконструктивної хірургії Педро Кавадас-Родрігез, пацієнт відновлюється “дуже добре” без суттєвих ускладнень. Лікування проходить “як заплановано”.

За словами хірурга, чоловік зможе ходити без додаткової підтримки, однак для цього знадобляться ще місяці реабілітаційних заходів.

Пересадка обох ніг стала далеко не першою реконструктивної операцією, розробленою і проведеною Кавадасом-Родрігезом. На його рахунку перші в світі пересадки обох рук (в 2006 році), ноги (у 2008 році) та обличчя, включаючи щелепу і язик (у 2009 році).

За матеріалами medportal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.