Новини України. 12 грудня. Колишній міський голова Одеси Едуард Гурвіц повернувся до України і нібито має намір ще раз стати мером міста.

Гурвіц повернувся

Екс-мер Одеси і головний опонент нинішнього міського голови Едуард Гурвіц повернувся з Ізраїлю до України і навіть встиг отримати одеську реєстрацію.

Цю інформацію офіційно підтвердив голова фракції партії “Фронт змін” в Одеській міськраді Олександр Остапенко, пише “Сегодня”.

“Едуард Йосипович має намір активізувати свою громадську діяльність в Одесі і взяти участь у виборах народних депутатів, а також у можливих перевиборах міського голови”, – сказав він, додавши, що зараз його товариш по фракції знаходиться в Києві.

Едуард Гурвіц вже раз прописувався в Одесі – напередодні виборів 2002 року. Пройшовши тоді в Раду, він змінив реєстрацію на київську. А повернувшись у 2005-му в крісло мера, зареєструвався в селі Фонтанка Комінтернівського району (Гурвіцу там дістався у спадок будинок). При цьому він разом з сім’єю проживав в орендованих у міськради кімнатах Будинку прийомів на Гагарінському плато, нагадує видання.

Експерти кажуть: прописка потрібна Гурвіцу, щоб не дати недругам приводу заблокувати його участь у можливих виборах міського голови.

“У законі про місцеві вибори є спірний момент. З одного боку, від кандидата прямо не вимагають наявність місцевої реєстрації. З іншого, сказано, що бути обраним може тільки людина, що має право голосу на цих виборах, тобто член територіальної громади”, – сказав голова одеської обласної організації КВУ Анатолій Бойко.

До речі, питання місця проживання може зіграти злий жарт із Гурвіцем і на парламентських виборах.

“Новий закон передбачає, що кандидат повинен прожити в Україні останні 5 років. Правда, не уточнено, чи повинно це проживання бути безперервним. Суперечливе формулювання закону теоретично можна використовувати, щоб зняти з виборів неугодних кандидатів, якщо вони залишали країну з 2007-го”, – говорить Бойко. Нагадаємо, за даними ЗМІ, Едуард Гурвіц майже весь 2011 рік перебував в Ізраїлі.

Тим часом чинний міський голова Олексій Костусєв лікується після гіперкризи, ускладненого алергічною реакцією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.