Новини здоров’я. 15 грудня. Грудний імплантат літньої американки провалився в порожнину тіла під час занять пілатесом.

Легеня пацієнтки була неприродно підтягнута догори

Незвичайний випадок описали співробітники Університету Джонса Хопкінса в Балтіморі.

Пацієнтці, в якої розвинулися злоякісні новоутворення, видалили обидві молочні залози, замінивши їх штучними імплантатами. 59-річна жінка відвідувала курси пілатесу – це система фізичних вправ, названа на прізвище її автора, Джозефа Пілатеса.

На одному із занять жінка виконувала дихальну вправу – маневр Вальсальви, яке полягає у спробах видиху з закритим ротом і затиснутим носом. Завершивши вправи, вона зауважила, що правого протеза молочної залози не було на місці. У зв’язку з цим американка звернулася в клініку при Університеті Джонса Хопкінса.

В ході рентгенологічного дослідження медики виявили, що одна легеня пацієнтки неприродно підтягнута догори. Комп’ютерна томографія підтвердила здогади лікарів про те, що імплантат опинився в плевральній порожнини під правою легенею.

Медпрацівники з’ясували, що після видалення молочних залоз жінка перенесла операцію на мітральному клапані серця. Щоб виконати це втручання, хірурги розрізали міжреберні м’язи пацієнтки.

Медики припустили, що під час маневру Вальсальви отвір між ребрами розкрився, в результаті чого грудний імплантат провалився в плевральну порожнину. Жінці зробили ще одну операцію, в ході якої імплантат дістали з порожнини і встановили на місце, а також зміцнили отвір між ребрами за допомогою спеціальної сітки.

За матеріалами medportal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.