Новини економіки. 23 грудня. Курс гривні має девальвувати до 8,4 гривні/долар, щоб зрівноважити платіжний баланс і забезпечити незмінність міжнародних резервів, підрахували експерти з Німецької консультативної групи з питань економічних реформ.

Гроші, гривні
Гривні треба дозволити впасти

Згідно інформаційних матеріалів групи, для визначення рівноважного валютного курсу дослідники використовували три методи плюс паритет купівельної спроможності, оцінка стабільності інвестиційної позиції та оцінка платіжного балансу. Підсумкові значення вказали, що рівноважний курс знаходиться в діапазоні від 8,03-9,42 гривні/долар.

“Діючий курс (8 гривень/долар) близький до рівноважного. Однак курс вже знаходиться на межі інтервалу. Якщо існуючий тиск на обмінний курс продовжиться, краще дозволити курсу наблизитися ближче до рівноваги (тобто, до значення усередині інтервалу) і захистити резерви, а не чинити опір фундаментально виправданого кроці”, – рекомендують експерти.

Вони також наполягають на доцільності забезпечення плаваючого обмінного курсу в період економічної нестабільності.

“Доцільно дозволити ринку знайти рівновагу, особливо під час мінливих часів”, – резюмується в матеріалах групи.

Як повідомлялося, чистий продаж валюти з резервів НБУ для підтримки курсу гривні в січні-листопаді 2011 року склала 3,9 мільярда доларів. При цьому в осінні місяці року на підтримку національної валюти Нацбанк витрачав в середньому 1,387 мільярда доларів щомісяця.

Джерело Сегодня 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.