Новини світу. 25 грудня. Колишній президент СРСР Михайло Горбачов закликав Володимира Путіна відмовитися від участі в березневих виборах президента Росії.

Михайло Горбачов
Горбачов просить Путіна здатися

“Я порадив би Володимиру Володимировичу піти зараз. Три терміни вийшло: два терміни президентом, один термін прем’єром – три терміни, ну, вистачить”, – сказав Горбачов.

Він привів у приклад власний відхід з політики в 1991 році.

“Так і йому треба зробити. Я б пішов по цьому шляху, тоді б було захищено все позитивне, що він зробив”, – сказав колишній президент СРСР.

Відповідаючи на запитання з цього приводу, Горбачов заявив, що його ніхто не усував від влади, складання президентських повноважень відбулося добровільно. Він також додав, що в подібній передачі влади немає нічого страшного.

Горбачов уже неодноразово критикував дії Путіна і президента Дмитра Медведєва, заявляючи про те, що вони ведуть країну “в тупиковому напрямку”. Екс-президент СРСР також закликав голосувати на виборах до Держдуми проти “Єдиної Росії”, а згодом вимагав від влади поставити питання про скасування результатів голосування.

Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін є єдиним, станом на 25 грудня, зареєстрованим кандидатом в президенти РФ на виборах-2012. Крім нього документи в ЦВК подали 9 осіб. Голосування на президентських виборах призначений на 4 березня.

24 грудня на проспекті Сахарова в Москві пройшов мітинг “За чесні вибори”, що зібрав, за різними даними, від 30 до 120 тисяч осіб. У числі гасел, які скандували учасники маніфестації були заклики піти у відставку, звернені до Путіна і голови Центрвиборчкому Володимира Чурова.

Раніше в ході телевізійної “прямої лінії” Путін зневажливо висловився про учасників акцій протесту, відзначивши, що, за його даними, їм платять за вихід на мітинги, а також порівняв один з символів руху “За чесні вибори” – білу стрічку – з контрацептивами.

У числі інших глава уряду відповів і на запитання “Якби ви були на місці Горбачова, що б Ви зробили в 1991 році?”.

“Потрібно було послідовно, наполегливо і безстрашно, не ховаючи голову в пісок і не залишаючи попу зовні, боротися за територіальну цілісність нашої держави”, – заявив Путін.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.