Новини технологій. 30 грудня. Суд Парижа зобов’язав корпорацію Google виплатити 50 тисяч євро французькій страховій компанії за образливу, на її погляд, поведінку пошуковика.

Google, автопілот
Google виплатить 50 тисяч євро французькій страховій компанії

Претензія виникла у зв’язку з тим, що механізм автоматичних підказок, що передбачають пошуковий запит за початком фрази, пропонував шукати компанію Lyonnaise de Garantie в поєднанні зі словом “шахрай” (escroc).

Суд вказав, що Google слід здійснювати “людський контроль” над пропозиціями, що формуються в підказках. На його думку, додавання подібних слів може бути образливим для компанії. На момент написання замітки французька версія пошукача виключила з варіантів автодоповнення образливе слово.

Google вказує на своєму сайті, що підказки формуються автоматично і не правляться вручну. Виняток з цього правила робиться для порнографії, жорстоких матеріалів, матеріалів, що розпалюють ненависть, і запитів, які використовуються для пошуку порушують авторське право ресурсів.

Пошук Google неодноразово потрапляв до уваги ЗМІ через подібні помилки. Так, в 2010 році сервіс на запит “vatican” першим у списку пропозицій видавав сайт www.pedofilo.com.

У тому ж році пошук за французьким висловом trou du cul, що означає “дупа”, виводив перше посилання на домашню сторінку Ніколя Саркозі. Цей випадок став результатом так званого “гуглбомбінга”, коли інтернет-користувачі в жарт вводили велику кількість запитів з сайтом французького президента і лайливим виразом.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.