Новини технологій. 31 грудня. Суд Парижа зобов’язав корпорацію Google виплатити 50 тисяч євро французькій страховій компанії за образливу, на її погляд, поведінку пошуковика.

Google дає образливі підказки

Претензія виникла у зв’язку з тим, що механізм автоматичних підказок, які передбачають пошуковий запит за початком фрази, пропонував шукати компанію Lyonnaise de Garantie у поєднанні зі словом “шахрай” (escroc).

Суд вказав, що Google слід здійснювати “людський контроль” над пропозиціями, що формуються у підказках. На його думку, додавання подібних слів може бути образливим для компанії.

Зазначимо, що Google вказав на те, що підказки формуються автоматично і не виправляються вручну.

Пошук Google неодноразово привертав до себе увагу ЗМІ через подібні помилки. Так, у 2010 році сервіс на запит “vatican” першим у списку пропозицій видавав сайт www.pedofilo.com.

Того ж року пошук за французьким висловом trou du cul, що означає “дупа”, виводив перше посилання на домашню сторінку Ніколя Саркозі. Цей випадок став результатом так званого “Гуглбомбінг”, коли інтернет-користувачі задля жарту вводили велику кількість запитів з сайтом французського президента і лайливим виразом.

Джерело ТСН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.