Новини світу. 1 грудня. Білорусія отримала 2,5 млрд доларів від продажу “Газпрому” 50% акцій газотранспортного підприємства “Белтрансгаз”.

Чи тисне Путін на Київ через Білорусь?

“За попередніми даними, за підсумками листопада обсяг золотовалютних резервів Білорусії збільшився на 2,74 мільярда доларів. Таким чином, на 1 грудня 2011 рівень міжнародних резервних активів у визначенні ССРД МВФ досяг 7,38 мільярда доларів”, – йдеться в повідомленні розміщеному на сайті Нацбанку Білорусі в четвер.

“Збільшенню золотовалютних резервів сприяло надходження коштів від продажу акцій ВАТ “Белтрансгаз” в розмірі 2,5 мільярда доларів, а також конвертація нерезервних активів у резервні”, – пояснює Нацбанк.

Нагадаємо, у кінці листопада російський прем’єр Володимир Путін оголосив нові ціни на газ для Білорусії.

Мінськ буде отримувати російський газ у майбутньому році зі значним дисконтом. Ціна на газ для Білорусії в першому кварталі 2012 року склала 164 долара за тисячу кубометрів, повідомив Путін на засіданні президії уряду.

Путін зазначив, що сторони також домовилися, про те, що “Газпром” придбає у власність всі 100% “Бєлтрансгазу”, який був основним газовим оператором республіки.

Також Білорусія вийде на рівнодохідні з Росією ціни на російський газ до 2014 року, повідомив Путін. За його словами, Мінськ отримає “так звану інтеграційну знижку, і протягом декількох років вийде на рівнодохідні ціни до 2014 року”.

Росія обіцяла надати Білорусі знижку на газ в обмін на 50% в газовому операторові “Белтрансгаз”. Мінськ, який опинився у важкій фінансовій ситуації, пішов на цю угоду. Проте до теперішнього моменту не була оголошена ціна, за якою після угоди білоруси зможуть купувати газ з Росії.

У той же час “білоруський варіант” пропонувався і Україні, проте там різко негативно сприйняли пропозицію про злиття “Нафтогазу України” з  російським “Газпромом “, навіть пригрозивши розформувати компанію, щоб анулювати домовленості, підписані колишнім прем’єром Юлією Тимошенко.

Відзначимо, ряд експертів до сьогоднішнього дня вважали, що насправді ніяких чітких домовленостей між Росією і Білоруссю немає, а заяви Путіна можуть бути методом тиску на Київ.

Додамо також, що Україна дуже постраждала через запуск транзиту російського газу в Європу через новий газопровід Nord Stream.

Джерело newsru

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.