Новини України. 14 грудня. ЄС й надалі стурбований тим, як проходить судовий процес у справі Юлії Тимошенко і тим, що в країні не відбувається жодних реформ.

Стефан Фюле
Фюле серйозно поговорив з Януковичем і Ко

Про це заявив єврокомісар з питань розширення і європейської політики сусідства Штефана Фюле.

Євросоюз також вважає підписання Угоди про асоціацію з Україною найкращим сценаріїм для громадян України.

Заява Штефана Фюле:

Під час мого візиту до України я зустрівся з Президентом України Януковичем, Першим віце-прем’єр-міністром Клюєвим, Міністром закордонних справ Грищенком. Я також мав змогу відвідати колишнього прем‘єр-міністра, лідера партії “Батьківщина” Юлію Тимошенко, яка зараз знаходиться в СІЗО.

Метою мого візиту до Києва була підготовка до саміту ЄС-Україна, запланованого на 19 грудня, на якому планується обговорити низку важливих питань поточних відносин України та ЄС, а також питання довгострокових цілей політичної асоціації та економічної інтеграції, у зв‘язку з якими необхідно завершити переговори щодо Угоди про Асоціацію.

Під час зустрічей йшлося про останні події, які відбулися в Україні та ЄС. Я наголосив моїм українським колегам, що відносини з Україною є важливими для ЄС, а Угода про Асоціацію – найкраща перспектива для українських громадян, щоб бути впевненими у майбутньому, яке ґрунтуватиметься на Європейських цінностях та стандартах.

Я підкреслив, що ЄС стурбований відсутністю низки важливих реформ в Україні, включаючи реформи в конституційній та судовій сфері. З цього приводу у нас відбулася серйозна дискусія. Я знову висловив наше глибоке занепокоєння з приводу нещодавніх випадків вибіркового правосуддя в Україні, включаючи справу Юлії Тимошенко та інших.

Ми також обмінялися думками щодо питань економічного управління та щодо необхідності покращити бізнесовий клімат, включаючи забезпечення справедливої і ринкової ціни на газ та щодо забезпечення повного дотримання Україною своїх зобов’язань і обов’язків як члена Енергетичного співтовариства.

Я був радий можливості приватної розмови з Юлією Тимошенко, поговорити з нею про стан її здоров’я і про розвиток її справи. Я повідомив їй про стурбованість ЄС щодо цього процесу і запевнив її, що ми будемо продовжувати уважно стежити за її апеляцією і наполягатимемо на тому, щоб її права були дотримані, аби вона могла захищатися під час справедливого судового процесу.

Ми також обговорювали перспективи довгострокової політичної асоціації з Україною, для якою важливою буде згода всіх українців, та Угоду про Асоціацію, за швидке завершення якої вона чітко висловилася.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.