Новини світу. 26 грудня. Стратегічне командування США передбачило, що російська міжпланетна станція “Фобос-Грунт”, що застрягла на навколоземній орбіті, увійде в атмосферу 14 січня і впаде на південному заході Афганістану, в провінції Гельменд.

"Фобос-Грунт" увійде в атмосферу 14 січня

Уточнюється, що дані носять попередній характер і можуть бути переглянуті.

На офіційному сайті Стратегічного командування США прогнозів про можливе місце падіння “Фобос-Грунт”, на момент написання новини, не з’являлося.

Раніше американські військові називали як можливі дати падіння російської міжпланетної станції 9 і 11 січня 2012 року. Спочатку передбачалося, що це станеться ще в листопаді 2011-го, однак оскільки апарат залишився на навколоземній орбіті до грудня, з’явилися гіпотези, що він може протриматися на ній до березня 2012 року.

“Фобос-Грунт”, який планувалося відправити до супутника Марса Фобоса, був запущений в космос 9 листопада 2011-го. Через дві години після старту апарат відокремився від ракети-носія “Зеніт”, але, з нез’ясованих поки причин, включення маршових двигунів не сталося, і “Фобос-Грунт” залишився на орбіті Землі. 13 грудня 2011 генеральний директор і генеральний конструктор НВО імені Лавочкіна Віктор Хартов визнав місію “Фобос-Грунт” проваленою.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.