Новини політики. 12 грудня. Україна не зможе наблизитися до Європейського союзу, якщо влада продовжуватиме переслідувати опозицію.

Україна, ЄС
Євроінтеграція має стати питанням внутрішньої політики, а не лише зовнішньої

Про це сьогодні заявив заступник голови партії «Батьківщина», колишній віце-прем’єр-міністр у справах європейської та міжнародної інтеграції Григорій Немиря, виступаючи під час публічної дискусії «Індекс європейської інтеграції країн Східного партнерства: яких реформ не вистачило Україна?».

«Неможливо наблизити Україну до Європи, переслідуючи опозицію і громадянське суспільство, і не роблячи нічого, щоб використовувати ті переваги, які Україна вже мала навіть до початку переговорів щодо Угоди про Асоціацію з ЄС», – зазначив він.

«За останні два роки в Україні стало менше Європи. Але Україна може бути успішною як держава, як нація, як суспільство лише тоді, коли стане частиною європейського проекту. Ніякі альтернативи, про які зараз йдеться, не здатні забезпечити гідне місце України у новому світі. Самостійно, в ізоляції, в сірій зоні це неможливо», – сказав політик.

За словами Немирі, європейська інтеграція має нарешті стати питанням внутрішньої політики, а не лише зовнішньої, повинні бути створені відповідні механізми її реалізації.

Але, на думку екс-віце-прем’єра, з точки зору опозиції Україна ще зберегла шанс надолужити прогалини в цій сфері і не тільки парафувати, а й насправді реалізувати Угоду про асоціацію.

Він зазначив, що «для цього нинішньому режиму на чолі з Януковичем потрібно зробити дуже серйозні висновки і відреагувати не просто на занепокоєння і засудження, але і на конкретні пропозиції, які зараз лежать на столі перед представниками української влади».

«Пропозиції дуже чіткі: звільнити, політично реабілітувати і надати право повноцінної участі в політичному житті, включаючи вибори, Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших представників опозиції; провести реальну, а не викривлену судову реформу, повернутися до розробки Виборчого Кодексу та забезпечити чесні вибори» , – зазначив політик.

Як відомо, сьогодні під час дискусії було презентовано пілотне видання Індексу європейської інтеграції країн Східного партнерства, підготовлене Міжнародним фондом «Відродження» у співпраці з мережею Фондів відкритого суспільства. У його розробці взяли участь більше 30 експертів з України, країн Східного партнерства та ЄС.

Результати дослідження свідчать про наступне: Україна, яка вважалася флагманською країною серед країн Східного партнерства, з багатьох позицій поступається Молдові та Грузії.

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.