Огляд преси. 21 грудня. Заклик Юлії Тимошенко щодо можливості сформувати і очолити єдиний список від опозиції стосується перш за все Віталія Кличка.

Тимошенко просить допомоги в Кличка - німецькі ЗМІ

Про це пише німецька газета Die Welt.

На думку аналітиків, заклик в першу чергу адресовано опозиційному політику і чемпіону світу з боксу Віталію Кличку, чия партія  “Удар” ще не прийняла жодної пропозиції про співпрацю, відзначає видання.

Автор публікації посилається на відкритий лист Юлії Тимошенко, в якому колишня прем’єр-міністр України закликає опозицію подати на вибори в жовтні 2012 року загальний виборчий список з єдиним лідером. Як сказано в листі, ним повинен стати “діяч, що стоїть вище партійних розбіжностей”. Тимошенко, ймовірно, вже не “володіє необмеженим контролем над своєю партією “Батьківщина”, відзначає видання.

Європейський суд з прав людини в понеділок повідомив, що скарга Тимошенко на порушення міжнародних правових норм при залученні її до кримінальної відповідальності буде розглядатися в пріоритетному порядку. ЄС критикує судовий процес над екс-прем’єром, вважаючи його політично вмотивованим, пише видання.

Брюссель ставить підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі в пряму залежність від вироку Тимошенко. Голова Євроради Херман Ван Ромпей після зустрічі з президентом України Януковичем у понеділок у Києві заявив, що, перш ніж угода про асоціацію буде підписана, Україна повинна домогтися поліпшення ситуації з правосуддям, свободою слова і зборів, нагадує автор.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко написала листа, в якому закликала опозицію відкинути власні амбіції і об’єднатися для того, щоб сформувати єдиний список на парламентські вибори. Очолити список, за словами Тимошенко, мала б людина рівня Ліни Костенко.

За матеріалами Die Welt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.