Новини здоров’я. 6 грудня. Напевно кожен з нас помічав: чим довше люди живуть один з одним – тим більше вони стають схожими один на одного зовні.

Близькі люди поступово починають копіювати міміку і вираз обличчя один одного

Дослідники з США спробували пояснити, чому так відбувається.

Американські психологи з університету Мічигану провели експеримент з метою з’ясувати, чому щасливі партнери, які проживають разом протягом тривалого часу, настільки схожі один на одного зовні.

Для цього вони проаналізували фотографії подружжя, зроблені, коли вони ледь одружилися, і порівняли з фотографіями, знятими 25 років по тому. В результаті вони підтвердили, що з часом чоловік і дружина стають більш схожими один на одного. При цьому, чим щасливіший шлюб, тим більше спільного у зовнішності чоловіка і дружини.

Очевидно, близькі люди поступово починають копіювати міміку і вираз обличчя один одного. Наприклад, якщо один з партнерів має гарне почуттям гумору і любить посміятися, швидше за все, у нього утворюються мімічні зморшки навколо рота, так само, як і у його супутника або супутниці життя. Крім цього, існує теорія, що чоловіків і жінок приваблюють партнери з схожим характером.

Можливо, на наш вибір якимось чином впливає і генотип потенційного партнера. Дослідження за участю близнюків, проведене в університеті Західного Онтаріо, показало, що люди вибирають коханих зі схожим генотипом, а подружжя ідентичних близнюків більш схожі один на одного, ніж партнери різнояйцевих близнюків.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.