Новини здоров’я. 30 грудня. Московські лікарі виявили в порожнині черепа 85-річного інженера кулю, яка провела там більше 80 років.

Старший брат трирічного хлопчика випадково вистрілив з пістолета йому під ніс

Літній чоловік поступив в клініку Російського кардіологічного науково-виробничого комплексу з приводу захворювання серця. В ході лікарського опитування він розповів, що у віці трьох років отримав вогнепальну рану – старший брат випадково вистрілив з пістолета йому під ніс.

Через поранення хлопчик на кілька годин втратив свідомість, проте потім прийшов до тями. Лікарі, до яких він звернувся, вирішили не проводити хірургічну ревізію рани з побоювань, що ризик в цьому випадку перевищить потенційну користь.

Після одужання ніяких фізичних і психічних порушень у потерпілого не спостерігалося. Він виріс, вивчився на інженера і займався створенням балістичних ракет, за що удостоївся Державної премії СРСР.

Поранення навіть не призвело до косметичного дефекту – форма носа пацієнта така, що він приховує шрам.

Тим не менш, спеціалісти вирішили перестрахуватися і призначили чоловікові комп’ютерну томографію голови. Дослідження показало, що у нього в області великого отвору потиличної кістки знаходиться куля. При цьому чужорідне тіло не давило на життєво важливі органи і не викликало небезпечних змін в оточуючих тканинах.

Враховуючи вкрай низький ризик, пов’язаний з перебуванням кулі в порожнині черепа, і літній вік пацієнта, лікарі визнали видалення стороннього предмета недоцільним. Вони лише попередили чоловіка, що магнітно-резонансна томографія голови йому протипоказана, оскільки сильне магнітне поле томографа може змістити кулю.

За матеріалами medportal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.