Новини України. 21 грудня. За прогнозами експертів, через 10 років в Україні буде проживати 36-38 млн. чоловік, а якщо негативна демографічна динаміка збережеться, то через 50 років українців залишиться 8-12 млн.

Українців з кожним роком меншає

Про це заявила глава Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва, виступаючи сьогодні на комітетських слуханнях «Здоров’я – 2020: основні принципи державної політики України у сфері формування здорового способу життя та профілактики неінфекційних захворювань та шляхи її реалізації», повідомляє Цензор.НЕТ.

За її словами, за останні 15 років населення України скоротилося майже на 7 млн. осіб – з 52,2 млн. до 45,6 млн., що «можна порівняти з населенням таких країн, як Данія, Грузія, Фінляндія, Норвегія».

«Якщо в 1970 році жителі України та країн Європи в середньому жили близько 70 років, то сьогодні наші люди живуть на 10 років менше, ніж жителі Європейського Союзу. Україна посідає 150 місце серед 223 країн світу за показником середньої тривалості життя», – сказала Бахтєєва. Вона підкреслила, що аналіз демографічної ситуації в Україні свідчить про те, що на відміну від більшості європейських країн, населенню України «не загрожує глибока старість», тобто у віці 80-85 років і старше.

«Величина цього показника в нашій країні дуже скромна. За його рівнем Україна займає 34 місце в списку 43 європейських держав, США і Канади. Така демографічна ситуація обумовлена ​​високими рівнями захворюваності населення, лідируючі позиції в структурі якої займають серцево-судинні, онкологічні захворювання, цукровий діабет та хронічні респіраторні захворювання.

Також Бахтєєва підкреслила, що сьогодні Україна щороку втрачає понад 700 тис. своїх громадян, причому третина з них становлять люди працездатного віку, в той же час смертність населення в Україні складає 15,2, а в країнах – членах ЄС 6,7 на 1000 населення.

«Рівень смертності чоловіків працездатного віку в Україні перевищує аналогічний показник навіть у країнах, де валовий національний продукт в 4-6 разів нижче, ніж у нашій країні», – зазначила Бахтєєва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.