Новини технологій. 9 грудня. Інтернет-енциклопедія Вікіпедія призупинила як мінімум десяток редакторських акаунтів, які виявилися пов’язаними з PR-фірмою Bell Pottinger, яка підозрюється в «маніпуляції контентом».

Вікіпедія
Вікіпедію незаконно відредагували

Засновник Вікіпедії Джиммі Уельс говорить, що проведене розслідування показало факти маніпуляції статтями та їх утриманням в інтересах клієнтів цієї компанії. Також він заявив, що зараз волонтери займаються перевіркою всього спектру контенту, до якого прикладали руку співробітники Bell Pottinger Group.

У самій PR-фірмі визнають факт редагування контенту, але додають, що нічого незаконного вони не робили.

Засновник Вікіпедії каже, що ця компанія має «сумнівну бізнес-етику».

«Нічого подібного я раніше не бачив. Я говорив з PR-фірмами, і вони завжди заявляли, що мають певний ряд етичних правил, які забороняють подібну поведінку», – говорить Уельс.

У Вікіпедії кажуть, що хоча саму енциклопедію може редагувати буквально будь-хто, правила користування сайтом забороняють редакцію статей в персональних або ділові інтересах, розміщення рекламних або лобістських матеріалів.

Факт «заказухи» у Вікіпедії був виявлений незалежними редакторами, які наполягли на проведенні розслідування. За словами Тіма Айрленда, одного з незалежних редакторів, він зауважив, що група редакторів, пов’язаних з агентством Bell Pottinger, цілеспрямовано додає позитивні коментарі і видаляє негативні про своїх клієнтів. Крім усього іншого, після редакції, співробітники ставили на оновлені статті лейбл Edit Protection, що говорить про те, що стаття завершена і її подальша редакція небажана.

На сьогодні Bell Pottinger є одним з найбільших PR-агенств у Великобританії.

Джерело cybersecurity.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.