Новини здоров’я. 29 грудня. Британська благодійна організація British Heart Foundation (BHF) закликала уряд встановити типовий дизайн сигаретних пачок із зображеннями негативних наслідків куріння, наслідуючи приклад Австралії.

У Європі йде боротьба проти куріння

BHF провела опитування, в якому взяли участь 2700 британців у віці від 16 до 25 років. Три чверті з них погодилися з тим, що курцям буде простіше відмовитися від шкідливої ​​звички, якщо на сигаретних пачках замість різнокольорових логотипів розміщувати зображення наслідків куріння. Більше чверті опитаних вважають, що типового дизайну буде достатньо, щоб людина замислилася про шкоду куріння. 12 відсотків респондентів відповіли, що при виборі сигарет звертають увагу в першу чергу на привабливий бренд.

Консультації з питання, чи потрібно встановлювати типовий дизайн сигаретних пачок, британський уряд має намір почати на початку 2012 року.

Австралійський сенат ухвалив закон про “страшні” картинки на сигаретних пачках на початку листопада. Нормативний акт набуде чинності в кінці 2012 року. З цього часу виробники сигарет будуть змушені випускати продукцію в однакових пачках зелено-оливкового кольору, який за результатами дослідження визнано найбільш неприємним для людини. Крім того, на упаковках замість фірмових логотипів буде зображено тільки назву бренду, а також фотографії негативних наслідків куріння.

Австралія стала першою державою, яка прийняла настільки суворі норми для виробників сигарет. Тютюнові компанії Imperial Tobacco, British American Tobacco і Philip Morris в різний час подали до суду на владу країни. Виробники запевняють, що нове законодавство порушує їх права на інтелектуальну власність.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.