Новини світу. 9 грудня. Президент Франції Ніколя Саркозі звинуватив сьогодні прем’єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона в тому, що саміту Євросоюзу не вдалося повним складом ЄС прийняти бюджетну і податкову реформу єврозони.

Саркозі: Великобританія висунула неприйнятні умови

“Ми віддавали преревагу угоді у форматі 27 країн, проте це виявилося неможливим через позицію, зайняту нашими британськими друзями”, – зауважив Саркозі, додавши, що “Великобританія висунула неприйнятні умови”.

Президент Франції виступив тут на прес-конференції за підсумками роботи першого дня саміту ЄС. Його головним підсумком стало затвердження країнами єврозони бюджетної та податкової реформи.

“Як плату за підтримку Кемерон зажадав звільнення Великобританії від ряду положень, що регулюють фінансовий ринок Євросоюзу, – повідомив французький президент. – Ми не могли цього допустити, тому що саме недостатня ступінь регулювання призвела до нинішньої глобальної фінансової кризи. Поступися ми Лондону, і наша робота з повернення контролю над фінансами була б підірвана”.

Спочатку планувалася, що вона буде підтримана всіма 27 країнами ЄС і включена в якості складової частини до Лісабонської угоди. Проте Великобританія відмовилася підтримати цю пропозицію, і реформа був затверджена сьогодні 17-ма державами єврозони.

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.