Новини політики. 6 грудня. Британія називає звільнення з-під арешту лідерів опозиції обов’язковою умовою підписання угоди про асоціацію України з Європейським Союзом

Лі Тернер нагадав про заяви країн-членів ЄС щодо справи Тимошенко

Про це заявив посол Великобританії в Україні Лі Тернер.

«Якщо лідери опозиції, засуджені в результаті проведення недосконалих судових процесів, будуть звільнені і зможуть брати участь у політичній діяльності, що буде свідчити про серйозність намірів України щодо захисту та розвитку демократії, то двері до підписання і ратифікації угоди про асоціацію та угоди про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі будуть відкриті», – підкреслив посол.

За словами посла, події, що відбувалися в Україні протягом останніх шести місяців, і зокрема арешт лідерів опозиції, виходять за рамки демократичних норм. Лі Тернер нагадав про заяви країн-членів ЄС, в яких йдеться про неможливість підписання угоди, якщо опозиційні лідери не будуть звільнені з-під варти і не зможуть взяти участь у виборах.

При цьому посол зазначив, що в разі провалу підписання зазначених угод Україна не зможе отримати дуже великі переваги.

«Це стане для України катастрофою. Замість того, щоб стати на прямий шлях до глибшої євроінтеграції, країна піддасться ризику опинитися в сірій зоні між ЄС та Радянським Союзом», – заявив британський дипломат.

За матеріалами Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.