Новини світу. 17 грудня. Як мінімум 19 людей загинули в ході зіткнення урядових сил з бойовиками ісламістського угрупування “Аш-Шабаб” на півдні Сомалі.

"Аш-Шабаб" неодноразово здійснювала теракти на території Сомалі

За даними телеканалу, бойовики напали на конвой сомалійських військових із засідки в провінції Гедо на кордоні з Кенією.

Під час бою було вбито 11 військовослужбовців, десятки отримали поранення, один з автомобілів колони згорів дотла. Разом з тим представник воєначальник Гедо Мохаммед Абді Каліл повідомив, що його підрозділу вдалося відбити напад, вбити вісім бойовиків і захопити їх зброю.

Останнім часом урядові сили Сомалі, які контролюють лише частина країни, ведуть боротьбу з бойовиками “Аш-Шабаб” за підтримки кенійських і ефіопських військових.

Сомалійська республіка перестала існувати як єдина держава в 1991 році з падінням диктаторського режиму Сіада Барре. У якості єдиної законної влади в країні міжнародне співтовариство визнає федеральний уряд, що контролює Могадішо і ряд навколишніх районів.

Інші частини Сомалі знаходяться під контролем невизнаних державних утворень або є самоврядними територіями. У районах на півдні і північному сході Сомалі правлять місцеві клани і радикальні ісламські рухи, в тому числі пов’язані з “Аль-Каїдою”. Території на півночі і північному заході Сомалі займають невизнані держави Сомаліленд і Пунтленд.

“Аш-Шабаб” неодноразово здійснювала теракти на території Сомалі та сусідніх держав. Кенія в жовтні звинуватила бойовиків угруповання в нападі на туристів на кенійської території і почала військову антітеррорічтіческую операцію проти “Аш-Шабаба”, пославши на територію Сомалі сухопутні війська за підтримки авіації. У листопаді телерадіомовна корпорація Бі-бі-сі з посиланням на очевидців повідомила, що ефіопські війська були помічені в ряді сомалійських міст, які опинилися в районі зіткнень з бойовиками.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.