Новини світу. 29 грудня. Більше 50% росіян мають намір проголосувати на виборах президента Росії в березні 2012 року за прем’єр-міністра Володимира Путіна, свідчать дані опитування фонду “Громадська думка”.

Путін вбільшості подобається жінкам

Згідно з опитуванням, 52% населення мають намір віддати свій голос на виборах глави держави Путіну. З них 26% відзначають, що абсолютно точно проголосують за його кандидатуру, 16% – найімовірніше, 10% – можливо. Ще 33% опитаних заявили, що навряд чи підтримають його кандидатуру на майбутніх виборах, і 6% запевняють, що не підуть на березневі вибори.

Більшість тих, хто має намір проголосувати за Путіна – жителі Сибірського федерального округу (59%). Люди, готові віддати свій голос прем’єру – переважно літні люди (58%) з освітою нижче середньої (59%), але доходами вище середніх (57%).

Заявили, що найімовірніше не проголосують за кандидатуру Путіна,  ті, що живуть переважно в Центральному федеральному окрузі (40%), частіше це люди з високими доходами (43%).

За словами президента фонду Олександра Ослон, електоральний рейтинг прем’єра на 25 грудня складає 44%.

“Якщо подивитися на рейтинг Путіна в кінці 2010 року він становив 56%… Далі йде тенденція на зниження, і майже за рік зниження було дуже істотним”, – сказав Ослон.

Він зазначив, що ключовим моментом у зниженні рейтингу було підвищення цін в січні-лютому 2010 року.

“Зниження рейтингу Володимира Путіна пов’язане з відтоком чоловіків. Але він як і раніше залишається улюбленцем жінок, але частина чоловіків почали відчувати розчарування”, – пояснив президент фонду.

При цьому він додав, що після виборів до Держдуми, частка людей, що виражають бажання проголосувати за Путіна, трохи підвищилася. Так, згідно з даними опитування, на початку грудня рейтинг Путіна становив 42%.

За даними соціологів, електоральний рейтинг Зюганова – 12%, Володимира Жириновського – 11%, Сергія Миронова – 4%, бізнесмена Михайла Прохорова – 4%, одного із засновників “Яблука” Григорія Явлінського – 2%.

Згідно з опитуванням, тільки 15% населення Росії в цілому позитивно ставляться до Прохорова, 18% – негативно. Ослон зазначив, що висловлюють схвалення бізнесменові в грудні стало більше, ніж влітку, коли такої точки зору дотримувалися 8-10% населення.

ФОМ провів опитування населення в 204 населених пунктах в 64 суб’єктах Федерації, опитавши 3000 респондентів, статистична похибка зазвичай опитувань становить 3,4%.

Джерело РИА Новости 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.