Новини здоров’я. 27 грудня. Американські інженери розробили апарат для безболісної обробки каріозних порожнин в зубах.

Лабораторні дослідження не виявили побічних ефектів використання плазмового бору

Авторами винаходу є фахівці Університету Міссурі, сам пристрій створено компанією Nanova.

Новий апарат використовує струмінь холодної плазми для підготовки уражених карієсом зубів до пломбування. У ході лабораторних випробувань повне очищення одного зуба зайняла менше 30 секунд. При цьому плазма вбивала всі бактерії в каріозній порожнині, забезпечуючи її стерильність.

Крім того, під впливом плазмового струменя змінюється структура поверхні тканин зуба. Завдяки цьому, пломбуючий матеріал міцніше з’єднується з тканинами, роблячи пломби більш довговічними.

Представник Університету Міссурі Хао Лі зазначив, що повторне пломбування зубів становить до 75 відсотків всіх маніпуляцій, що виконуються стоматологами. За його словами, застосування нового пристрою дозволить збільшити термін служби пломб в середньому на 60 відсотків.

Лабораторні дослідження не виявили побічних ефектів використання плазмового бору. В даний час розробники апарату готують необхідні документи для проведення клінічних випробувань за участю пацієнтів.

У серпні 2011 року британські фахівці розробили спосіб лікування карієсу, який не вимагає ні свердління зубів, ні їх пломбування. У каріозні порожнини вони закачували спеціальний розчин, що перетворюється на волокнистий гель. Цей гель накопичує іони кальцію, утворюючи речовину, близьку за структурою до натуральної тканини зуба.

За матеріалами medportal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.