Новини економіки. 29 грудня. Нас даремно лякали бензином по 12 грн за літр.

бензин-дизпаливо
Ввізні мита на імпортний бензин в 2012 році не запровадять

Ввізні мита на імпортний бензин (+130 євро/т) і дизпаливо (+80 євро/т) в 2012 році не запровадять – так вирішила Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Кабміні, яка проводила розслідування, наскільки імпорт (за 5 років він зріс з 25 % до 60% ринку) завдає шкоди вітчизняному виробникові, повідомляє Сегодня.

Скасування мита зняло загрозу можливого подорожчання привізного палива в роздріб на 1-1,3 грн за літр А-95 (до 11,40-11,70 грн/л) і дизеля на 60-80 коп. (До 10,50-10,70 грн/л).

Директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн упевнений, що «перемогли якість, конкуренція і здоровий глузд», у споживача, як і раніше є вибір: залити в бак імпортний бензин класу Євро-4 або Євро-5 (з більш низьким вмістом шкідливих для двигунів речовин) або заправлятися українським класу Євро-2, який на 30-60 коп./л дешевше.

Аналітик компанії UPECO Олександр Сіренко прогнозує, що цей вибір ненадовго: «Рішення комісії підписало вирок вітчизняної нафтопереробки, заводи залишилися один на один з конкурентами, що мають дешеву нафту». За його словами, бензин все одно подорожчає, адже нафта навряд чи буде дешевшати.

На думку заступника директора НТЦ «Психея» Геннадія Рябцева, мита не ввели тому, що наші виробники не дали гарантії, що вони: перше – не підвищать ціни, якщо імпорт подорожчає через мит, друге – стабільно зможуть забезпечити ринок бензином потрібної якості.

У той же час всі троє говорять, що весь січень ціни на пальне залишаться на нинішньому рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.