Новини України. 16 грудня. Впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 в Україні буде коштувати 650 млн гривень.

На систему "112" потрібно 650 мільйонів гривень

Про це Президента України Віктора Януковича поінформував у листі Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога.

Ці кошти допоможуть МНС вчасно завершити побудову системи 112 у містах, які прийматимуть Євро-2012, і в межах усієї України – до кінця 2013 року. Водночас не всі питання щодо фінансування сьогодні вирішено.

Як йдеться в документі, МНС завершило проведення остаточних розрахунків вартості впровадження Системи 112. В цілому для реалізації таких заходів необхідно 650 млн. грн.

Утім, до цього часу залишаються не повністю вирішеним питання фінансування впровадження Системи 112. У проекті Закону України “Про державний бюджет на 2012 рік” МНС не передбачено фінансування на зазначені цілі. Одночасно на реалізацію Системи 112 проектом Держбюджету у межах Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу передбачено виділити 452 млн. грн. Укрєвроінфпроекту.

Міністр зазначає, що за умови перепризначення МНС коштів, що спрямовуються у 2012 році Укрєвроінфпроекту, потреба у додатковому фінансуванні складатиме 198 млн. грн.

З метою прискорення реалізації проекту за результатами переговорів з Агентством торгівлі та розвитку Уряду США (USAID) за рахунок грантових коштів МНС отримало робочу версію техніко-економічного обґрунтування на створення Системи 112 в Україні. ТЕО розробила компанія Winbourne Consulting LLС (США). У результаті співпраці з компаніями – світовими лідерами у галузі створення систем екстреної допомоги населенню МНС підписало договір про наміри щодо розбудови Системи 112 в Україні з Siemens, Ericsson та Frequentis.

При фінансуванні побудови Системи 112 за рахунок альтернативних джерел, у тому числі коштів інвесторів, які могли б акумулюватися у спеціальному фонді створення та розвитку Системи 112, відповідну роботу можна буде завершити не раніше 2015 року, – йдеться у листі.

Сьогодні в Києві та Харкові завершили ремонт у приміщеннях, де передбачається розташування центрів 112, розроблено технічну документацію на облаштування ліній зв’язку. У Донецьку та Львові відповідні роботи планується завершити до кінця 2011 року, інформують в МНС.

Відповідно до Положення про Міністерство надзвичайних ситуацій України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 р. № 402, на Міністерство покладено функції створення та впровадження в Україні системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 (далі – Система 112). На виконання вимог Указу МНС розроблено проект Закону України “Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112”, який схвалено Кабінетом Міністрів України та прийнято у першому читанні Верховною Радою України, – зазначає глава МНС Віктор Балога.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.