Новини України. 14 грудня. Прем’єр-міністр України зазначив, що потенціал імпортозаміщення є практично у всіх галузях економіки.

Азаров закликає розвивати українське

Державний курс на розвиток власного виробництва промислових і сільськогосподарських товарів є ключем до прискореного зростання якості життя в Україні. Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду. повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

“Закликаю рахувати кожну копійку, вивчати кожну ситуацію, і де тільки можна підтримувати українське і українців”, – заявив Азаров.

Прем’єр відзначив, що потенціал імпортозаміщення є практично у всіх галузях економіки:

«Це стосується і машинобудування, перш за все – сільськогосподарського. І легкої промисловості: виробництва власного якісного і дешевого одягу та взуття. Фармацевтичної галузі: виробництва лікарських засобів. Не слід забувати нам і про лідерські розробки вітчизняної IT-галузі. Тут ми маємо всі можливості здійснити справжню технологічну революцію», – підкреслив Азаров.

Зрозуміло, зазначив глава уряду, повністю відмовитися від імпорту товарів Україна ніколи не зможе, оскільки живе за правилами сучасного глобалізованого світового господарства. Але в той же час, вважає Микола Азаров, необхідно зважено вивчати: чи потрібна Україні та чи інша імпортна продукція, або може краще виробити власну.

“Ми повинні уважно вивчати, двічі, тричі прораховувати, – чи так вже потрібна нам та чи інша зарубіжна закупівля? Не економніше чи, вигідніше і перспективніше буде, припустимо, налагодити власне виробництво того чи іншого товару у нас в країні? Чи не краще в випадках, коли немає власних технологій, придбати ліцензії на виробництво? “, – зазначив глава уряду, підкресливши, що наприклад, це стосується необгрунтовано дорогої закупівлі імпортних ліків від грипу в той час, коли наша держава здатна налагодити власне виробництво аналогів цих медпрепаратів.

Це ж, за його словами, стосується завезення імпортної сільгосптехніки:

“Якщо країні щорічно гарантовано потрібні десятки тисяч тракторів, комбайнів, сівалок тощо – це прямий шлях до відродження власного виробництва. Нехай це будуть не власні розробки, а кращі ліцензійні машини, але не ввезені, а зроблені в Україні“.

Разом з тим Азаров підкреслив, що просто замінити імпортні товари аналогами – мало. “Це консервація нашого відставання. Будь-яка нова продукція повинна базуватися на інноваційному підході, на передових технологіях”, – додав він.

Азаров також нагадав, що уряд вже ухвалив антикризову державну програму, метою якої є підвищення економічної стійкості держави за рахунок розвитку насамперед внутрішнього виробництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.