Новини культури. 20 грудня. Джеймса Кемерона вдруге за останні кілька тижнів звинуватили в крадіжці сюжету фільму “Аватар”.

"Аватар" - суцільний плагіат?

Письменник-фантаст Брайант Мур стверджує, що в основу “Аватара” були покладені ідеї з його сценаріїв, озаглавлених “Aquatica” і “Descendants: The Pollination“. Мур вимагає від Кемерона і компанії 20th Century Fox компенсації в розмірі 2,5 мільярда доларів США. Півтора мільярда – це відшкодування матеріального збитку, сума, що залишилася – штрафні санкції.

Брайант зазначає, що між його роботами і “Аватаром” простежуються паралелі. Зокрема, і там, і там фігурують рослини, що світяться, а також йдеться про духовний зв’язок персонажів з природою і реінкарнації. В якості ще одного доказу крадіжки сюжету згадується “поява туману в одній зі сцен”. Юристи Кемерона і 20th Century Fox заявили, що вважають претензії Мура необгрунтованими.

На початку грудня подібні претензії Камерону пред’явив письменник Ерік Райдер. За його словами, компанія Кемерона Lightstorm Entertainment деякий час тому працювала над науково-фантастичним фільмом, заснованим на розповіді самого Райдера “KRZ 2068”. Мова в картині йшла про колонізацію далекої планети. Lightstorm Entertainment заморозила проект, нібито пославшись на те, що фантастична стрічка, присвячена охороні природного середовища, нікого не зацікавить. Незабаром після цього Кемерон приступив до роботи над “Аватаром”.

Фільм “Аватар” вийшов на екрани в грудні 2009 року. За даними IMDb, стрічка зібрала в прокаті понад 2,7 мільярдів доларів США при бюджеті в 237 мільйонів доларів.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.