Новини науки. 20 грудня. Дослідники з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (США) виявили чотири галактики з дивними параметрами.

Космос
Вчені знайшли ультрачервоні галактики

Ці гігантські зоряні острови проявилися на ІЧ-знімках з орбітального телескопа Spitzer. При цьому вони не “видавали” себе у видимому діапазоні.

Вразило вчених те, що пильний телескоп Hubble зі своєю камерою, який працює в ближньому інфрачервоному діапазоні, нічого не зміг вловити на цьому місці.

Автори дослідження вважають, що в ІЧ нові об’єкти в 60 разів яскравіші, ніж на найбільшій довжині хвилі, яку може зафіксувати камера ближнього інфрачервоного діапазону “Хаббла”.

Настільки сильне почервоніння важко списати на одну тільки відстань, констатують вчені.

Вченим відомі й інші причини можливого переважання червоних (та ІЧ) променів у світінні галактик.

Наприклад, так може відбуватися, якщо в галактиці багато пилу. Вона блокує звичайне випромінювання, але сама випускає багато енергії в тепловому діапазоні.

Такий же ефект дає інтенсивне зореутворення, що нагріває пил в районах народження світил.

Після ряду дослідів, науковці зробили висновок, що дані галактики настільки сильно почервоніли через поєднання всіх причин одразу.

За їх словами, дані об’єкти розташовані на відстані 12,3 мільярда світлових років від нас. У них йде інтенсивне зореутворення. І в той же час в них багато пилу і старих зірок. Такі умови вчені зустрічали в різних галактиках окремо, але ще жодного разу разом.

Джерело Мембрана 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.