Новини економіки. 3 грудня. Жак Делор визнав правоту країн, які не побажали приєднуватися до євро.

50 євро, гроші
Проект єврозони з самого початку був збитковим

Один із головних архітекторів єдиної європейської валюти Жак Делор заявив, що проект єврозони з самого початку був збитковим.

На його думку, сама ідея єдиної валюти непогана, але політичні лідери, які запускали її, припустилися “помилок при виконанні”.

“Міністри фінансів не хотіли бачити нічого неприємного, з чим їм довелося б боротися”, – заявив Делор в інтерв’ю британській газеті Daily Telegraph.

86-річний француз, який очолював з 1985 по 1995 роки Єврокомісію, підкреслив, що в цьому винні всі без винятку країни ЄС: “всі мають задуматися про свою совість”.

Делор визнав правоту таких країн, як Великобританія, які не побажали приєднуватися до євро, вважаючи, що єдина валюта не вийде без єдиної держави.

Реакцію нинішнього покоління європейських лідерів Делор вважає запізнілою і недостатньою. Він вказав, зокрема, на “поєднання німецької впертості у проведенні ідеї валютного контролю та відсутності чіткого бачення з боку інших держав”.

Нагадаємо, що в п’ятницю канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Європа повинна створити “фіскальний союз”, що передбачає бюджетну дисципліну всіх його членів. Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі висловилися за зміни конституційних договорів ЄС.

За матеріалами tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.